Szkoła Podstawowa

Multikreacje! Twórcze popołudnie z poezją w Kinie Meduza

Uczniowie klasy II i III liceum w dniu 29 października wybrali się do Kina Meduza, nie tylko po to, by zobaczyć nowy, oryginalny neon nad wejściem, ale przede wszystkim uczestniczyć w warsztatach Multikreacje.

Rozpoczęliśmy od projekcji filmu Jima Jarmuscha „Paterson”. Obraz pokazuje historię poety-amatora. Kierowca autobusu prowadzi szczęśliwe życie u boku Laury, a w wolnych chwilach tworzy wiersze opisujące z pozoru banalne obserwacje i miłość do pozytywnie zakręconej partnerki. Swoje zapiski skrzętnie ukrywa przed światem na dnie szuflady.

Inspiracja do przeprowadzenia twórczych warsztatów na temat poezji było jedno z ostatnich zdań filmu: „Biała kartka stwarza wiele możliwości”. Młodzi ludzie zachęceni do odkrywania znaczeń pozornie oczywistych słów, poszukiwania ukrytych analogii w codzienności, czytania poezji na miarę czasów, w których żyją … przekonali się, że warto na chwilę odejść od smartfonów i poddać się emanującej zewsząd poetyckiej energii.

Licealistów zachęcamy do ponownej lektury wierszy Jacka Podsiadły:

https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/podsiadlo-atakowany-o-polnocy.html