„Literatura z duchem” – warsztaty aktywnego czytania

Dnia 13 lutego gościliśmy w murach naszej szkoły znakomitych artystów: aktora związanego z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, pana Adama Hutyrę oraz śpiewaczkę operową, panią Katarzynę Chęsy-Zajic. Spotkanie odbyło się w ramach programu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich pod hasłem „Literatura z duchem”. Uczniowie klas drugich i trzeciej nie tylko wczytywali się uważnie w fragment „Pana Tadeusza”, ale też próbowali poczuć niezwykłą atmosferę dzieła narodowego wieszcza, urzekający rytm i wyjątkowe piękno trzynastozgłoskowca, oddać emocje towarzyszące pzygotowaniom do polowania, a także rozszyfrować enigmatyczne znaczenie niektórych staropolskich słów i wyrażeń. Dziękujemy prowadzącym za możliwość spotkania z klasyką literatury polskiej i uwolnienie twórczej energii. Przyznajemy z przekonaniem, że Mickiewicza da się lubić!