List do Uczniów

Drogi Uczniu!

W najbliższym czasie wrócisz znów do szkolnej ławki. Czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami, z niecierpliwością wyczekując dnia, gdy przekroczysz znowu próg naszej szkoły. Pamiętamy dzień, gdy żegnaliśmy się z Tobą na chwilę, na kilka tygodni. A minął prawie rok… Dziś, z wielką radością, szykujemy się na spotkanie z Tobą na szkolnym korytarzu, wspólną modlitwę i niekończące się rozmowy.

Przed Tobą nowe, stare wyzwania. Wcześniejsze wstawanie, ubieranie się, dbanie o wygląd, pakowanie plecaka, planowanie dnia. Bądź gotowy na to, że pierwsze dni mogą okazać się dziwne, trudne. Zapewne będziesz potrzebował trochę czasu, aby ponownie oswoić się ze szkołą, nową rutyną. Może się okazać, że tak długo wyczekiwany powrót nie będzie wyglądał tak, jak sobie wyobrażasz. Przez wiele miesięcy zmieniłeś się nie tylko Ty, ale także Twoi rówieśnicy i nauczyciele. Normalne jest odczuwanie radości, ekscytacji, lęku i smutku. Pamiętaj, że wszystkie emocje są ważne. Bądź życzliwy dla siebie, kolegów oraz nauczycieli. Wszyscy bowiem doświadczamy tych samych emocji związanych z powrotem do szkoły.

Zaplanuj swój dzień, poszczególne aktywności. W pierwszych dniach plan może okazać się niezwykle pomocny, pozwoli Ci zachować poczucie kontroli nad tym, czego doświadczasz, na nowo zmierzyć się z wyzwaniami dnia codziennego.

Jeśli powrót do szkoły jest dla Ciebie trudny, targają Tobą sprzeczne emocje, odczuwasz lęk i niepokój, podziel się proszę swoimi obawami z rodzicami, przyjacielem, wychowawcą. Pamiętaj, że w szkole czekają na Ciebie pedagodzy – Pani Dorota, pani Ewelina i pani Marta oraz psycholog – Pani Magda, które w każdej chwili są do Twojej dyspozycji.

Czekamy na Ciebie, z niecierpliwością i ekscytacją wypatrujemy Cię w drzwiach naszej szkoły. Do zobaczenia!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkół Katolickich SPSK