Integracja uczniów liceum i technikum w drodze na Górę Świętej Anny!

Tradycyjnie już koniec września w naszych szkołach przebiega pod hasłem integracji, wspólnej aktywności i dobrej zabawy. W ostatnią środę podjęliśmy wyzwanie księdza Łukasza Kniecia oraz pani wicedyrektor Agnieszki Nowak, wędrując z wychowawcami ponad 20 kilometrów z Przywór pod Opolem przez Kamień Śląski, Siedlec, Sprzęcice, Ligotę Dolną na Górę Świętej Anny. Patronem naszej pielgrzymki był św. Stanisław Kostka uczący nas młodzieńczej wytrwałości. Droga przez lasy, pola, wsie i zaułki Opolszczyzny obfitowała
w piękne krajobrazy, w chwile radości, ale też momenty zmęczenia i fizycznych trudności. Dopisała nam jednak pogoda, czasami nieśmiało wychodziło słońce, dlatego wspólne wędrowanie okazało się wspaniałą okazją do śpiewu i ciekawych rozmów z kolegami, koleżankami i nauczycielami. Dzięki dłuższej wizycie w Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim oraz gorącej herbacie w Muzeum Sztuki Sakralnej w Ligocie Dolnej łatwiej było pokonać wymagającą trasę na szczyt Góry Świętej Anny, którą zdobyliśmy po 7 godzinach intensywnego marszu. Dzień zakończyliśmy uroczystą Mszą Świętą odprawioną w intencji uczniów naszych szkół oraz ogniskiem w niezwykłym Kurniku, czyli w miejscowym Domu Duszpasterstwa Młodych.

Drugi dzień integracyjnej wycieczki był również nie lada wyzwaniem. Upłynął pod znakiem wyborów do nowego Samorządu Uczniowskiego, na czele którego tym razem staną przedstawiciele klasy 3 A LO, oraz muzycznych warsztatów gry na etnicznych instrumentach perkusyjnych poprowadzonych przez Adama Mościckiego – muzyka od lat profesjonalnie zajmującego się graniem, muzyczną edukacją oraz popularyzowaniem kultury. Po opuszczeniu Domu Pielgrzyma, w czasie drogi na dworzec w Zdzieszowicach, uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami integracyjnymi gry terenowej przygotowanymi przez Piotra Sochierę. W małych zespołach uczyli się odpowiedzialnej współpracy w praktyce, rozwiązywali zadania ukryte pod kodami QR, rysując swoje podobizny i zmagając się z równaniem matematycznym, próbowali też jak najdalej strzelić ze skonstruowanej samodzielnie procy. Rywalizacja przebiegła w dobrych humorach i była niezwykle wyrównana, o czym świadczą wyniki zmagań – 4 pierwsze miejsca! Po południu pociągiem ze Zdzieszowic wróciliśmy do Opola – zmęczeni, ale dumni z realizacji ambitnego planu na miarę wyzwań i marzeń św. Stanisława Kostki. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce oraz przyczynili się do realizacji każdego punktu programu dwóch dni integracyjnych liceum i technikum. Już teraz zapraszamy za rok!