Forum Młodzieży w Częstochowie

Uczniowie liceum dnia 26 września wybrali się w towarzystwie pań: Anety Mościckiej, Elżbiety Stanek i Marty Labus-Milićević oraz księdza Łukasza Kniecia do Częstochowy, odpowiadając tym samym na zaproszenie Rady Szkół Katolickich. Jak co roku wysłuchali budujących konferencji i świadectw: jako pierwszy głos zabrał ksiądz Wojciech Węgrzyniak, który życzył młodym ludziom odwagi w wyborze drogi życiowej i poszukiwaniu powołania; następnie w krótkim wystąpieniu ks. Zbigniew Kucharski, jeden z twórców Przystanku Jezus, zachęcał do dumnego świadczenia o Chrystusie w najbliższym otoczeniu (m.in. w mediach społecznościowych) i wzbogacania innych ludzi świadectwami wiary i miłości.

Najbardziej poruszyła nas opowieść o śp. Helenie Kmieć, misjonarce zamordowanej w Boliwii, niezłomnej kobiecie, która nie zawahała się odpowiedzieć na wezwanie Chrystusa „Idźcie i głoście…” i która działalność charytatywną i społeczną oraz zaangażowanie na rzecz osób potrzebujących przypłaciła własnym życiem. Po uroczystej adoracji licealiści wraz z opiekunami wzięli udział w Mszy Świętej i wysłuchali Słowa Bożego, które wygłosił ks. Henryk Wolff. Na zakończenie nastąpiło zawierzenie młodzieży opiece Matki Bożej. W imieniu uczestników dziękujemy organizatorom, a zwłaszcza księdzu Jakubowi Bartczakowi oraz uczniom szkół salezjańskich w Oświęcimiu za przepiękną oprawę muzyczną spotkania i niezapomniane wrażenia (również artystyczne).