Uznanie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Jesteśmy narodem ochrzczonym”

Szkoły Katolickie w Opolu na fali sukcesów

Dwie uczennice Szkół Katolickich w Opolu mogą się pochwalić kolejnym sukcesem. Tym razem zmierzyliśmy się z Ogólnopolskim Konkursem Fotograficznym „Jesteśmy narodem ochrzczonym” ogłoszonym przez Stowarzyszenie Civitas Christiana.

Dziewczyny wykonały zdjęcia inspirowane wybraną myślą kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Marta Krenc, która zdobyła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, została pochwalona za  głębię przekazu cyklu fotografii ukazujących ludzi na różnym etapie cyklu życia, począwszy od zdjęcia USG, prezentującego nienarodzone dziecko. Ludwika Gołaszewska-Siwiak zasłużyła na wyróżnienie wśród gimnazjalistów, uwieczniając harcerską drużynę, z którą działa na co dzień. Udziału gratulujemy również Irenie Hilczer, Julii Włodarczyk i Jakubowi Szafrańskiemu.

Uroczysta gala wręczenia nagród, wystawa pokonkursowa oraz spacer ulicami Byczyny ze znawcą historii odbyły się 14 czerwca.

W tym roku na konkurs wpłynęło 115 prac w dwóch kategoriach. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

http://www.byczyna.pl/4935/mysli-kardynala-w-obiektywie-mlodego-pokolenia.html

IMG_4532 IMG_4543