Czytelnicze Mikołajki. Projekt klasy II b w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Nasi licealiści realizują w tym roku Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Pomyśleli o tym, by zaprezentować młodszym kolegom książki, które z różnych względów pamiętają z dzieciństwa, które uważają za wartościowe i ważne. Klasa 3b w grudniu uczestniczyła w cyklu spotkań ze starszymi kolegami. Licealiści zaprezentowali filmy i prezentacje, przeczytali charakterystyczne fragmenty, chętnie wysłuchali opinii dzieci i podyskutowali o postawach bohaterów. Na zdalnych zajęciach pojawiły się m.in. baśnie Andersena, Mały Książę, Kubuś Puchatek i Martynka. Nie zabrakło również poezji Jana Brzechwy. Miejmy nadzieję, że takie międzypokoleniowe spotkania już niebawem zaowocują częstszymi odwiedzinami w szkolnej bibliotece.