Co nowego w szkolnej bibliotece?

Niedawno do naszej szkoły dotarły książki, zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, które uczniowie i rodzice wskazywali jako wartościowe, godne uwagi w czasie indywidualnych rozmów, lekcji w bibliotece oraz ankiet wypełnianych jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Są wśród nich pozycje popularnonaukowe z zakresu socjologii, psychologii, filozofii, historii sztuki, książki dotykające tematu niepełnosprawności, niedostosowania społecznego, problemów w komunikacji, kompendia poprawnej polszczyzny, sporo poezji. Na półkach znalazły się również poczytne kryminały, książki fantasy i biografie, również w wersjach anglojęzycznych. W zakupach zostały uwzględnione również sugestie pracowników bibliotek publicznych i pedagogicznych. Wiele książek dotyczy problemów, z którymi młodzi ludzie spotykają się na co dzień. Zakupione nowości i nie tylko polecamy jako sprawdzony sposób na długie, jesienne wieczory. A oto niektóre z nich:

Zdjęcia okładek pochodzą ze strony: lubimyczytac.pl