12 lutego – Dzień Pisania Piórem

Drodzy Licealiści!
Adam Mickiewicz podobno nie znosił kaligrafii… My jednak zachęcamy do udziału w akcji, której celem jest chwila z książką, z dala od klawiatury komputera czy telefonu. Ręczne pismo ma wyjątkowy charakter, a tradycyjne pisanie piórem uczy cierpliwości, skupienia i jest pełne elegancji. Każdy z Was może chwycić za pióro, by utrwalić ważne słowa, mądre myśli poetów – ludzi pióra i patronów 2021 roku w Polsce!
Wystarczy, że zapiszecie piórem na kartce (min. format A4) cytat z utworu Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego lub Tadeusza Różewicza, który mógłby zagościć na ścianie sali polonistycznej w naszej szkole. Postarajcie się, by było jak najpiękniej 🙂 Pióro pozwala kreślić esy-floresy! Dzieło warto ozdobić, nadać mu szczególny charakter. Można połączyć zapisane słowo z obrazem, rysunkiem.
Może ktoś z Was zapisze słowa poety romantyzmu z tymi z XX wieku na jednym plakacie? A może komuś z Was spodobają się 3 cytaty Norwida? Niech pióro Was prowadzi, a wyobraźnia nie ogranicza!
Zdjęcie plakatu proszę przesłać na adres: d.pernal@opole.spsk.pl.
Na prace czekam do 19 lutego!
Uczestnicy akcji zostaną nagrodzeni.
Przypominamy, że data 12 lutego jest nieprzypadkowa – nawiązuje do dnia opatentowania przez Lewisa Edsona Watermana pierwszego wiecznego pióra, co miało miejsce w 1884 roku.
Zapraszam!